Windsurfing i rodzina – jak to połączyć?

Windsurfing?moja młodość!

Słyszeliście jak ktoś coś takiego mówi? Ja wielokrotnie, z reguły z ust młodych rodziców, którzy mają problem z połączeniem pływania na desce z rodzinnymi wakacjami.

Przecież łatwiej jest (?było? ale o tym za chwilę) nam zorganizować wakacje bez pływania na desce, poświęcając cały swój czas dziecku i naszej drugiej połówce. Czy to jednak oznacza, że przestajemy tęsknić za windsurfigiem? Cóż, pierwsze zdanie z tego wpisu sugeruje, że jednak nie.

Czy naprawdę jesteśmy szczęśliwi spędzając czas w zatłoczonym kurorcie turystycznym, w którym jedyną aktywnością może być pływanie wpław lub krótki jogging po okolicy? Lubię chodzić na basen. Bieganie jeszcze bardziej. Jednak jeżeli byłaby możliwość porównania poziomu endorfin podczas pływania na desce windsurfingowej do joggingu to podejrzewam, że różnica byłaby kolosalna?

Dlatego od jakiegoś czasu (a dokładniej od dwóch lat, gdy zostałem rodzicem) zacząłem zastanawiać się jak mogę pomóc windsurferom w podobnej sytuacji co moja (chęć połączenia wakacji z rodziną i pływaniem na desce). Szczerze powiedziawszy, nie mogę się tutaj stawiać za wzór. Już nie pamiętam wspólnych ślizgów z moją ukochaną żoną ponieważ zawsze zmieniamy się na brzegu w opiece nad naszą córką.

Pomyślałem, że jest więcej takich ludzi jak my. Którzy nie chcą rezygnować ze swojej pasji. Którzy chcą przekazywać swój styl życia i zainteresowania dziecku. Którzy chcą się rozwijać, nie tylko na gruncie rodzinnym, zawodowym ale również windsurfingowym.

Właśnie dlatego w tym sezonie powstaje Klub Loopika na Karpathos. Profesjonalistki z Balovo zapewnią dzieciom w wieku od 1,5 do 7 roku życia wakacje pełne przygód i zabaw. W tym czasie rodzice będą mogli szkolić się na desce pod okiem ekspertów z Wavecamp na każdym poziomie zaawansowania. Nieistotne jest dla nas czy dopiero zaczynasz przygodę z windsurfingiem czy robisz rufy w ślizgu a nawet loopy i spocki ? przydzielimy Cię do właściwej grupy.

W trakcie Twoich pierwszych prób na desce, startów z wody czy ruf w ślizgu będziesz mieć pewność, że Twoja pociecha wspaniale się bawi w gronie rówieśników i pod okiem dziewczyn, dla których doskonałe radzenie sobie z dziećmi to chleb powszedni.

Zapraszamy rodziny na wszystkie turnusy lipcowe i sierpniowe.

P.S. Dzieci od 8. roku życia zapraszamy na szkolenia windsurfingowe.

Będzie Balovo?!

Do zobaczenia na wodzie,

Maciej Kapuściński