Czy windsurfing na prognozę ma sens?

Czy szkolenia organizowane ?na prognozę? mają w Polsce sens? Czy ten pomysł się przyjął? Ilu windsurferom pomogliśmy w tym sezonie?

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania Cię interesuje to zapraszam do lektury.

Pomysł kiełkował już kilka lat temu. Gorzej było z jego realizacją: cała ekipa instruktorska Wavecamp szkoliła na wyjazdach zagranicznych a jakość sprzętu ślizgowego w polskich szkółkach mocno odbiegała od tego do czego przyzwyczaili się Wavecampowicze na naszych zagranicznych wyjazdach.

Co się w takim razie zmieniło?

Otóż przez zamknięcie granic na wiosnę musieliśmy odwołać sporo wyjazdów. Cały team został w Polsce i?wystartowaliśmy z pierwszym szkoleniem na prognozę w Jastarni (w szkole Surfpoint). Wiatr pojawił się jak na zamówienie dokładnie w weekend, stworzyliśmy 4 grupy szkoleniowe i okazało się, że sporo się zmieniło na plus w jakości sprzętu w niektórych polskich szkółkach. Przynajmniej w dwóch, z którymi w tym sezonie mieliśmy przyjemność współpracować: Surfpoint w Jastarnii i SurfBrother w Chałupach.

Po sukcesie pierwszego szkolenia Wavecamp ?obsłużyliśmy? niemal wszystkie mocne prognozy w kolejnych miesiącach.

Byliśmy w Jastarni, Chałupach, Karwi, Ustce i w Kadynach.

Blisko 20 kursantów wystartowało po raz pierwszy z wody, ok. 40 doszlifowało swoje rufy w ślizgu i podobna liczba weszła po raz pierwszy w strapy. 10 osób zadebiutowało na falach pod naszym okiem a pozostałe kilkadziesiąt poprawiło pozycje na halsie, starty z plaży, duck jibe?y i wszystkie manewry, z którymi miało problem.

Zapotrzebowanie na wavecampową jakość szkoleń jest ogromne i już ponad 100 osób szkoliło się ?na prognozę? pod naszym okiem. Ponad 30 osób robiło to więcej niż raz.

Koniecznie obejrzyjcie film ze szkolenia na bałtyckich falach nakręcony i zmontowany przez Michała ?Jumka? Pałyskę oraz kilka zdjęć zrobionych przez Ostrowski Photo w Chałupach i Ustce.

Do kraju zbliża się fala upałów i flauty co oznacza, że najwyższy czas rozejrzeć się za wyjazdem zagranicznym, na którym wiatr będzie wiał codziennie a profesjonaliści pomogą Ci wejść kilka szczebli wyżej w windsurfingowym wtajemniczeniu.

Zapraszamy na Wavecampy na Rodos (Prasonisi). Od początku lipca co tydzień kilka grup szkoleniowych na każdym poziomie zaawansowania dokonuje rzeczy niemożliwych i uczy się manewrów szybciej niż zdążyliby powiedzieć ?placek z jagodami?.

Więcej informacji i zapisy: https://wavecamp.pl/szkolenia/

 

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na wodzie:)!

Maciej Kapuściński

Wavecamp