Duck jibe – 5 najczęstszych błędów!

Wiele lat temu umiejętność wykonywania duck jibe’a oznaczała królowanie na każdym polskim spocie. Wykonanie tego zwrotu przy użyciu ciężkiego pędnika wymagało siły i niemałej wprawy.

Czasy się zmieniły. Maszty, żagle i bomy ważą dużo mniej a duck jibe przestał być manewrem dostępnym tylko dla ekspertów. Co nie zmienia faktu, że jego perfekcyjne wykonanie wymaga odpowiedniego przygotowania teoretycznego. Właśnie w tym celu zmontowaliśmy najnowszy film szkoleniowy, z którego dowiesz się o pięciu najczęściej spotykanych błędach przy nauce tego manewru. 

Jeżeli czujesz, że sama teoria nie wystarczy i chcesz dołączyć do zajęć praktycznych – koniecznie zapisz się na szkolenie Wavecamp na Fuerteventurze pod koniec stycznia. W najbliższych miesiącach jest to jedyne szkolenie, na które jeszcze (ok – rzutem na taśmę ale jednak) możesz się dopisać. Duck jibe i rufa w ślizgu to manewry, które jedna z kilku grup szkoleniowych będzie szlifowała na tym wyjeździe do perfekcji. O szczegółach poczytasz tutaj:

https://wavecamp.pl/szkolenia/fuerteventura-styczen-ii/

 

Zanim zdecydujesz się na zapisanie się na ten (lub kolejny) Wavecamp, koniecznie obejrzyj obiecany film: