Który wyjazd windsurfingowy wybrać?

Sezon windsurfingowy 2017 można uznać za zakończony. Część z nas zaopatruje się w grube pianki, kaptury i buty i z niecierpliwością czeka na pierwsze zimowe sztormy. Niektórzy już zaczynają się rozglądać za urlopem w ciepłym klimacie. Na rok 2018 mamy zaplanowanych prawie 30 windsurfingowych turnusów szkoleniowych. Ten poradnik powstał po to, byś bez problemu mógł wybrać odpowiedni wyjazd dla siebie i swoich bliskich.

W styczniu zapraszamy na jedną z najbardziej wietrznych Wysp Kanaryjskich, Fuerteventurę. Jest to prawdopodobnie jedyne zimowe szkolenie, na które zapraszamy każdą windsurferkę i windsurferów: od początkujących po ekspertów. Od nastolatków po tych, którzy pamiętają boom na deskę z żaglem w drugiej połowie lat 70-tych?
 
 
Jeżeli ten termin jest dla Ciebie odpowiedni to warto zapoznać się ze szczegółami tutaj:
 
Luty przeznaczamy na ładowanie akumulatorów przed kolejnym wyjazdem szkoleniowym, na który zapraszamy tylko zaawansowanych windsurferów.
Po raz 3. organizujemy marcowy Wavecamp na Teneryfie. Jedną grupę szkoleniową stanowić będą ci, którzy chcą się nauczyć bawić na morskich falach i którzy chcą słowo ?przybój? zacząć kojarzyć z przyjemnością a nie z walką o przetrwanie. Drugą grupę, prowadzoną przez aktualnego Mistrza Polski Wave, Nikodema Merlaka, stanowić będą ci, którzy etap nauki przechodzenia przez przybój i pierwszych skoków mają już za sobą. Chcą nauczyć się trudniejszych ewolucji powietrznych (front loop, back loop?) dodając przy okazji dużo więcej stylu do swojej jazdy na fali.
 
Jeżeli swobodnie pływasz na deskach mniejszych niż 100 litrów a start z wody to dla Ciebie bułka z masłem to koniecznie zapisz się na jeden z dwóch turnusów tutaj:
 
lub tutaj (drugi turnus):
 
W kwietniu robimy chwilę przerwy od szkoleń i czekamy na potężny sztorm nad polskim morzem. Wszystko po to, by po raz kolejny zorganizować zawody Wavecamp Pro ? Mistrzostwa Polski Wave.
 
Majówką zaczynamy sezon letni na greckiej wyspie Karpathos. Poprzednia edycja tego wyjazdu okazała się największym Wavecampem w historii. 7 grup szkoleniowych, 9 trenerów i cała masa nowych znajomości, przyjaźni, a nawet miłości. Czy podobnie będzie podczas majówki w sezonie 2018? Patrząc po Waszych codziennych rezerwacjach tego wyjazdu, wygląda na to, że tak.
Na majówkową przygodę zapraszamy osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Termin ten upodobały sobie również rodziny z dziećmi, które gorąco zachęcamy do zapisów. Rezerwacji można dokonywać tutaj:
 
Na Karpathos wracamy ponownie na Boże Ciało (przełom maja i czerwca) i?zostajemy tam do początku października. W nadchodzącym sezonie letnim upada ostatni argument, który mógł Cię wstrzymywać przed odwiedzeniem tej niezwykle wietrznej wyspy. Otóż?od Bożego Ciała startujemy z połączeniem bezpośrednim z lotniska Warszawa Okęcie!
Co to oznacza dla Was, kursantów? Otóż wsiądziecie do samolotu, zdążycie przeczytać kilka rozdziałów książki/obejrzeć film i po niecałych 3 godzinach lądujecie na Karpathos. Przy wyjściu z malutkiego terminala będzie na Was czekać uśmiechnięta ekipa Wavecamp, która firmowym pick up?em zabierze Was w niezwykle emocjonującą podróż do komfortowych apartamentów, która trwa?całe 3 minuty;)!
 
Komu polecamy Karpathos? Zatoka Chicken Bay jest najlepszym miejscem, jakie kiedykolwiek widziałem dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Dość silny wiatr, piasek na dnie, w dużej części płytka woda i bezpieczny, zamknięty akwen ? nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z postępów!
 
Zatoka Gun Bay to raj dla fanów ogromnych przestrzeni i silnego wiatru. To tutaj zaawansowani szlifują swoje rufy w ślizgu, skoki, a nawet front loopy.
 
 
O ile na każdy letni turnus zapraszamy windsurferów na każdym poziomie zaawansowania, o tyle warto przeczytać kilka kolejnych zdań żeby wiedzieć czy przedział wiekowo/towarzyski spełni nasze wymagania.
Czerwcowe turnusy przeznaczone są dla dorosłych. Na jeden z czerwcowych turnusów (4-11.06) zapraszamy tych, którzy chcieliby połączyć pracę z pasją i marzy im się ukończenie najbardziej wymagającego kursu instruktorskiego na rynku:
 
Lipiec i sierpień to idealny czas dla dorosłych, rodzin z dziećmi a także, na niektórych turnusach, dla młodzieży (zapewniamy wtedy całodobową opiekę wychowawczą). Najlepsze statystyki wiatrowe w Europie, doskonałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku miasta i zagłębi hotelowych, pyszne greckie jedzenie i najbardziej skuteczne szkolenie w wykonaniu Wavecamp ? tak mogą wyglądać Twoje wakacje!
 

 
We wrześniu zapraszamy dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. Proponujemy cztery turnusy szkoleniowe, pustki na wodzie i znakomite statystyki wiatrowe.
Zapraszamy na www.wavecamp.pl.
Mam nadzieję, ze powyższy opis pomoże Ci w dokonaniu wyboru wśród tak wielu propozycji wyjazdów spod znaku Wavecamp.
Do zobaczenia na wodzie,
Maciej Kapuściński
Założyciel Wavecamp